Nowa ścieżka weekendowego zwiedzania Muzeum z przewodnikiem

Wychodząc naprzeciw zmianom w przestrzeni muzeum oraz oczekiwaniom zwiedzających, od bieżącego weekendu, tj. 20-21 listopada, w miejsce ,,Rajzy po Muzeum” wprowadzamy ścieżkę ,,Skond my som?”, która pozwala poznać historię i kulturę Górnego Śląska w pigułce.

Czym zajmowała się Grupa Janowska? Dlaczego św. Barbara jest patronką górników? Gdzie produkowano słynnego malucha? Czym jest polterabend? I kim są dzisiaj Górnoślązacy? Ścieżka o charakterze regionalnym to idealna propozycja dla osób, które chcą poznać bliżej skomplikowaną historię Górnego Śląska, a także tutejsze zwyczaje, tradycję i kulturę.

Ponadto informujemy, że godziny oprowadzania oraz zwiedzanie ścieżką „Byzuch u Ferdynanda” nie ulegają zmianie.

Więcej informacji o zwiedzaniu muzeum z przewodnikiem tutaj.

Serdecznie zapraszamy na najbliższe oprowadzania:

20.11. / sobota / 11.00 „Skond my som?” // KUP BILET

20.11. / sobota / 12.30 „Byzuch u Ferdynanda” // KUP BILET