W związku ze zbliżającym się w Katowicach Szczytem klimatycznym ONZ ,wprowadzono szereg zmian w ruchu kołowym i pieszym. Zachęcamy gości Muzeum do zapoznania się ze szczegółami.

Od dnia 25 listopada do 17 grudnia 2018 niektóre ulice sąsiadujące z Muzeum Śląskim będą zamknięte bądź zostały na nich wprowadzone zmiany. Wdrożono też wzmożone kontrole pojazdów. Wszystkie na bieżąco aktualizowane informacje publikowane są przez śląską policję TUTAJ.

Informujemy także, iż miejsca parkingowe Muzeum Śląskiego (na parkingu naziemnym i podziemnym) są dostępne dla gości z wyjątkiem dnia 3 grudnia. Wjazd od ulicy Dobrowolskiego. Zapraszamy do odwiedzin Muzeum. Jesteśmy otwarci od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo