Znamy artystów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2019

Muzeum Śląskie w Katowicach, angażując się w rozwój współczesnej sztuki, od 8 lat organizuje wydarzenie kierowane do absolwentów studiów artystycznych – Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala. Celem konkursu jest wspieranie artystów rozpoczynających samodzielne działania, a także tych twórców, którzy dysponując doświadczeniami z innych dziedzin plastyki, podejmują projekty związane ze scenografią. Jury po burzliwych obradach dokonało wyboru osób, które zakwalifikują się do dalszej części.

Publikujemy listę artystów zaproszonych do udziału w  II etapie Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2019:

1. Antoniewicz Joanna
  2. Chmiel Aleksandra
  3. Grzybowska Wiktoria
  4. Kaszowska Emilia
  5. Leks Katarzyna
  6. Poznańska Zuzanna
  7. Przywara Magdalena
  8. Szymańska Weronika
  9. Zagdański Jan
  10. Żłobińska Dominika

Gratulujemy! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych edycji.

23.11 o godz. 18.00 zapraszamy na Galę Konkursu o Nagrodę Scenograficzną do Muzeum Śląskiego, podczas której nastąpi wręczenie nagród najlepszym uczestnikom.