IV Zjazd Inwentaryzatorów Muzealnych „Muzeum na zakupach”

Muzeum na zakupach – IV Zjazd Inwentaryzatorów Muzealnych 1

W dniach 21 – 22 marca 2019 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach odbędzie się  IV Zjazd Inwentaryzatorów Muzealnych, w ramach którego zapraszamy na konferencję „Muzeum na zakupach”.

Tematyka konferencji nawiązuje do wybranych aktualnych zagadnień dotyczących zarządzania kolekcją muzealną,  ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z nabywaniem i szacowaniem wartości zbiorów muzealnych oraz ubezpieczaniem zbiorów w muzeach. Uzupełnieniem tematów poruszanych podczas konferencji będą zagadnienia związane z profilaktyką konserwatorską. Drugiego dnia zjazdu odbędzie się prezentacja programu ministerialnego „Badanie polskich strat wojennych”.

Współorganizatorem konferencji jest Polskie Stowarzyszenie Inwentaryzatorów Muzealnych. Wydarzenie jest wpisane w program obchodów 90-lecia Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Zobacz: PROGRAM KONFERENCJI