20 czerwca // PSIE KŁAKI performans muzyczny

20.06.2017 // wtorek // godz. 17:00
wydarzenie w przestrzeni wystawy NIE JESTEM JUŻ PSEM
budynek główny // poziom -4 // wstęp wolny

PSIE KŁAKI to jednorazowy projekt dwóch zaprzyjaźnionych artystów: Reksia666 (Fumosa Fumowicz) z Wrocławia i Cywila999 (Marcelo Zammenhoffa) z Łodzi. Jest to projekt noisowy na dwie bardzo głośne linie basowe. Wykorzystują podkłady dźwiękowe ze starych polskich seriali i programów o psach (znajdziemy tu Reksia, Pankracego, Cywila, Ferdynanda). Można się spodziewać długich, niskich dźwięków. Po PSICH KŁAKACH percepcja czasu się zmienia.
Premiera PSICH KŁAKÓW miała miejsce na WRO Biennale 2015. Do tej pory performans odbył się również w Sokołowsku, Zakopanem i Zielonej Górze.

Performans muzyczny PSIE KŁAKI formacji Marcelo Zammenhoffa oraz spotkanie z artystą poprowadzi Katarzyna Kościelny (Dział Plastyki Nieprofesjonalnej Muzeum Śląskiego). Prace artysty możecie znaleźć na ekspozycji NIE JESTEM JUŻ PSEM