Akademia sztuki performansu – Spotkanie z prof. Richardem Demarco

Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, stolarnia

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Akademia sztuki performansu – Beuys, Kantor i Edinburgh Festival. Spotkanie z prof. Richardem Demarco.

Wydarzenie poświęcone sztuce wybitnych artystów Josepha Beuysa i Tadeusza Kantora, którzy spotkali się w latach 70. za sprawą Richarda Demarco. Profesor Demarco przybliży historię spotkania wielkich awangardzistów w trakcie Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu. Richard Demarco jest założycielem Richard Demarco Gallery i Demarco European Arts Foundation, swoimi projektami wspiera rozwój sztuki, a także uczestniczy w zachowaniu kulturalnego dziedzictwa Europy. Wykład odbędzie się w języku angielskim i będzie tłumaczony na język polski.
Prowadzenie: Richard Demarco

17.07 / wtorek / godz. 18.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / stolarnia

wstęp wolny

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Zdjęcie ilustrujące: Próba do spektaklu „Kurka wodna”, Jan Güntner w roli Edgara Wałpora, Teatr Cricot 2, Edinburgh Festiwal, 1972,  fot. Jacek Maria Stokłosa

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo