Akademia sztuki w przestrzeni publicznej. Rzeźba

Data wydarzenia:

25.05.2018 18:00 - 19:30

Kategoria:

Rodzaj:
Spotkania i dyskusje

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Cykl obejmuje zagadnienia przestrzeni w dziele sztuki, obecności dzieła sztuki w przestrzeni, problem estetyki czy chaosu przestrzeni. Dzieło sztuki ma także wymiar symbolu, znaczenia.

Spotkanie będzie poświęcone rzeźbie, jej znaczeniu w obszarze życia człowieka, problemowi sztuki programowej, a także abstrakcji w rzeźbie.

Moderator panelu:

• dr hab. Bartłomiej Struzik, rzeźbiarz.

Kierownik Katedry Projektowania Architektoniczno-Rzeźbiarskiego Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Twórczość artysty koncentruje się na akcentowaniu relacji i doświadczenia przestrzeni przez człowieka.

Uczestnicy panelu:

• Robert Kuśmirowski, performer, sztuki wizualne.

Adiunkt Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Sztuka Roberta Kuśmirowskiego to poszukiwanie obrazu tożsamości świata, kreowanie językiem rekonstrukcji, scenografii filmowej wizji tego co Nas dotyka, co jest Naszą pamięcią ale i sentymentem.

• Jerzy Kędziora, rzeźbiarz.

Tematem sztuki Jerzego Kędziory stał się człowiek, jego wizerunek, stan emocjonalny, który przenosi na język form monumentalnych – w pomnikach, ale i form kameralnych, np. na medale, a dzisiaj ukazuje go w rzeźbach balansujących wpisanych w przestrzeń miasta, budynków.

• Bogumił Burzyński, rzeźbiarz.

Wykładowca rzeźby w ZSP w Katowicach.

Specjalnością artysty są formy monumentalne. Artysta akcentuje znaczenie ekspresyjnym modelunkiem.

25.05 / piątek / godz. 18.00

Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1, poziom -3, sala A

Wstęp 1 zł / bilety dostępne przed wydarzeniem

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Fot. Andrzej Holeczko-Kiehl

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo