Artysta, kto to taki? Sztuka sakralna. Co kryją zakamarki średniowiecznych kościołów? / Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6–9 lat

Data wydarzenia:

22.02.2020 11:00 - 12:30

Rodzaj:

Odbiorcy:
Rodziny i dzieci

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

W tajemniczych zaułkach kościołów średniowiecznych skrywają tajemnice piękne malowidła i obrazy tablicowe, kto je namalował, dlaczego nie są podpisane imieniem i nazwiskiem artysty? Sztuka średniowieczna, tak odległa od naszych czasów, skrywa wiele tajemnic.

Galeria sztuki sakralnej w Muzeum Śląskim zaprojektowana jest niczym przestrzeń kościoła. Podczas spotkania odkryjemy znajdujące się tam obrazy, zastanowimy się, co przedstawiają i czy różnią się od tych malowanych współcześnie.  Nawiązując do techniki artystów średniowiecznych, dzieci wykonają obraz farbami temperowymi na desce.

22.02 / sobota / 11.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / spotkanie przy kasach

Wstęp 9 zł (dziecko + opiekun) / KUP BILET (brak miejsc)

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim.