Bajtle godajom w muzeum. Przygody zbójnika Pistulki

Rodziny i dzieci

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Wraz z legendarnym zbójnikiem Pistulką będziemy przemierzali Śląsk, ucząc się przy tym śląskim słów, które służyć będą do… czarowania! Czy bajtlom uda się przechytrzyć heksę i pokonać smoka? To zależy tylko od nich!

„Bajtle godajom w muzeum”, czyli szkółka gwary śląskiej dla najmłodszych to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Na cykl składa się 6 zajęć, których zadaniem jest w interesujący sposób przedstawić śląską kulturę, a zwłaszcza gwarę. Nie chodzi w nich głównie o naukę języka, ale o zabawę nim i uświadomienie, że młody człowiek żyje w wyjątkowym regionie o wyjątkowych tradycjach.

Każde ze spotkań poświęcone jest innemu zagadnieniu: śląskiemu domowi, podróżom, gotowaniu, dawnym zabawom, bajkom, legendom, tradycyjnemu i współczesnemu ubiorowi i wielu innym. Każde spotkanie wykorzystuje rozmaite formy. Jest czas na zabawy ruchowe, na śpiewanie przy akompaniamencie żywych instrumentów, logiczne łamigłówki czy interaktywny spektakl z wykorzystaniem pacynek. Wyjątkowość zajęć w Muzeum polegać będzie na tym, że wykorzystane w nich będą prawdziwe muzealne eksponaty oraz obrazy śląskich twórców nieprofesjonalnych.

Prowadzenie: Grzegorz Chudy

17.02.2018 / sobota / godz. 11.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego, zbiórka przy kasach

wstęp 7 zł (opiekunowie wstęp wolny) / KUP BILET

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo