Bajtle godajom w muzeum. Śląsk jak malowany

Data wydarzenia:

20.01.2018 11:00 - 12:00

Kategoria:

Rodzaj:

Odbiorcy:
Rodziny i dzieci

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Śląsk malarzami stoi! Wystarczy wspomnieć Ewalda Gawlika czy Teofila Ociepkę. Na tych zajęciach dzieciaki same stworzą swoje wizje Śląska. Zilustrują go dźwiękami, posłuchają dźwięków podwórka między familokami, nadadzą barwy akwarelą i sami zbudują swoje śląskie miasto – a to wszystko w towarzystwie obrazów śląskich mistrzów malarstwa! Słowem – każdy bajtel poczuje się artystą!

„Bajtle godajom w muzeum”, czyli szkółka gwary śląskiej dla najmłodszych to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Na cykl składa się 6 zajęć, których zadaniem jest w interesujący sposób przedstawić śląską kulturę, a zwłaszcza gwarę. Nie chodzi w nich głównie o naukę języka, ale o zabawę nim i uświadomienie, że młody człowiek żyje w wyjątkowym regionie o wyjątkowych tradycjach.

Każde ze spotkań poświęcone jest innemu zagadnieniu: śląskiemu domowi, podróżom, gotowaniu, dawnym zabawom, bajkom, legendom, tradycyjnemu i współczesnemu ubiorowi i wielu innym. Każde spotkanie wykorzystuje rozmaite formy. Jest czas na zabawy ruchowe, na śpiewanie przy akompaniamencie żywych instrumentów, logiczne łamigłówki czy interaktywny spektakl z wykorzystaniem pacynek. Wyjątkowość zajęć w Muzeum polegać będzie na tym, że wykorzystane w nich będą prawdziwe muzealne eksponaty oraz obrazy śląskich twórców nieprofesjonalnych.

Prowadzenie: Grzegorz Chudy

20.01.2018 / godzina 11.00 / zbiórka przy kasach

wstęp 7 zł (opiekunowie wstęp wolny) / KUP BILET

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo