Ciało, cielesność, nagość. Odsłona czy zasłona? / Oprowadzanie kuratorskie / ODWOŁANE

Data wydarzenia:

14.03.2020 14:00 - 15:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zwiedzających oraz mając na uwadze zastosowanie szczególnych zasad bezpieczeństwa w związku z zaleceniami epidemiologicznymi administracji rządowej, działalność kulturalna Muzeum Śląskiego w Katowicach została zawieszona do odwołania. W związku z tym wydarzenie nie odbędzie się. Za utrudnienia przepraszamy.
W sprawach już opłaconych rezerwacji, przeniesienia zwiedzania na inny termin lub zasad zwrotu kosztów prosimy o kontakt:

• mailowy: obsluga.publicznosci@muzeumslaskie.pl
  • telefoniczny: 32 213 08 70 (od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-18.00)

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po Galerii sztuki polskiej po 1945 r.

Temat oprowadzania: Ciało, cielesność, nagość. Odsłona czy zasłona?

Od wieków akt w sztukach wizualnych budził emocje o różnym zabarwieniu: od ekscytacji po głębokie zgorszenie. Ciało jest nośnikiem wielu znaczeń: religijnych, eschatologicznych, społecznych i erotycznych. Odczytanie intencji artysty i kontekstu przedstawienia odkrywa bogactwo metaforyczne i treściowe tego motywu.

Oprowadzenie:  Joanna Szeligowska-Farquhar

14.03 / sobota / godz. 14.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / spotkanie przy kasach

Wstęp 7 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami