Emisja zapisu spektaklu „Replika”// wydarzenie towarzyszące wystawie „100xTeArt. Wolność Józefa Szajny”

Data wydarzenia:

13.12.2022 17:00 - 19:00

Rodzaj:
Pokazy i premiery

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu spektaklu „Replika”, który zostanie wyemitowany w przestrzeni wystawy „100 x TeArt. Wolność Józefa Szajny” na poziomie -4.

„Replika” Józefa Szajny jest requiem apoteozy dla ofiar i requiem gniewu dla katów. Wśród straszliwych wraków ludzkich rozgrywa się piekło obozu zagłady, w którym rządzi Nadczłowiek-robot morderczą dyscypliną, okrucieństwem męki i zniszczenia. W dwojakim znaczeniu tytułu tego przedstawienia mieści się jego sens. Replika to odpowiedź, odpowiedź artysty, który sam przeżył to piekło. Replika to też odtworzenie – odtworzenie tego świata zagłady, wymierzenie przez sztukę sprawiedliwości ofiarom i katom.

13.12. / wtorek / godz.17.00

wstęp wolny