Fitocenozy wokół Muzeum Śląskiego. O fitosocjologii i ogrodach słów kilka / spotkanie

Data wydarzenia:

09.10.2019 17:00 - 18:00

Rodzaj:
Warsztaty, Wykłady, Spotkania i dyskusje

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniami dotyczącymi szeroko rozumianej szaty roślinnej, jak również tych, którzy chcą posłuchać o roślinności towarzyszącej Muzeum Śląskiemu i ogrodzie społecznym, jaki funkcjonuje przy instytucji.

Porozmawiamy o tym, co to jest zbiorowisko roślinne i jak je rozpoznać; czym jest naturalna roślinność, a czym antropogeniczna i wreszcie – czym są i po co tworzymy ogrody. Będzie to również okazja do zapoznania się z zasadami działania ogrodu społecznego, a dla chętnych pracą w nim, moment do zaplanowania działań na kolejny okres wegetacyjny.

W sprzyjających warunkach pogodowych zajęcia odbędą się na terenie wokół muzeum, w razie niepogody w sali edukacyjnej.

Prowadząca: Agata Sady-Bugajska / Dział Archeologii

9.10.2019 / środa / godz. 17.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / poziom -3, sala A (zbiórka przy recepcji)

wstęp: 1 zł / bilety dostępne przed wydarzeniem

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami