Kino Kuźnia. Truposz (1995, reż. Jim Jarmusch)

Data wydarzenia:

12.08.2017 21:30 - 23:00

Rodzaj:
Pokazy i premiery, Akcje specjalne

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Jest druga połowa XIX wieku. Do miasteczka na peryferiach Stanów Zjednoczonych przyjeżdża William Blake. Ma zostać rachmistrzem w tutejszej fabryce, ale na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności staje się wyjętym spod prawa mordercą. Ranny, uciekając z miasta, spotyka Indianina imieniem Nobody, z którym wyrusza w dalszą wędrówkę. Film jest mistyczną opowieścią o życiu i umieraniu, o świecie natury i indiańskiej duchowości. W roli głównej wystąpił Johnny Depp, a charakterystyczne epizody zagrali m.in. Iggy Pop i Alfred Molina. Klimat obrazu Jarmuscha podkreśla niezwykła muzyka skomponowana przez Neila Younga.

Dzięki współpracy Muzeum Śląskiego z Instytucją Filmową Silesia Film każda projekcja Kina Kuźnia poprzedzona będzie krótkim wprowadzeniem przygotowanym przez Mariusza Ciszewskiego, filmoznawcę zajmującego się szeroko pojętą edukacją filmową, pracującego w katowickim Centrum Sztuki Filmowej / Kinie Kosmos.

godz. 21.30 / wstęp wolny / Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1 / teren obok zabytkowej kuźni (w przypadku niepogody seans odbędzie się budynku stolarni)

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo