Koncert zespołu Chwila Nieuwagi / śląskie pieśni powstańcze

Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Zapraszamy do Muzeum Śląskiego na koncert pieśni powstańczych zespołu „Chwila Nieuwagi”.

Pochodzący z Górnego Śląska zespół muzyczny zaprezentuje pieśni z okresu powstań, których w tym czasie powstało wiele. Śląski lud wyjątkowo umiłował sobie śpiew, lecz wiele z tych dawnych utworów jest dziś zapomnianych. Usłyszymy pieśni mówiące o poświęceniu, miłości czy stracie bliskich.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”.

Grupa Chwila Nieuwagi pochodzi z Górnego Śląska i wykonuje muzykę stanowiącą mieszankę folku śląskiego w nowoczesnym wydaniu, jazzu, ballady i piosenki poetyckiej. Wśród autorów wierszy śpiewanych przez zespół są m. in. Jan Kasprowicz, Maria Konopnicka, Bolesław Leśmian, Julian Tuwim,  ks. Jan Twardowski, Adam Ziemianin i in. Grupa wykonuje także teksty autorskie, w tym piosenki napisane po śląsku. Do tego nietypowego „miszungu” zespół dodaje element rozrywki, dowcipu i młodzieńczej fantazji, dzięki czemu zyskuje świetny kontakt z publicznością.

Chwila Nieuwagi to zespół nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki folkowej i poetyckiej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, dwukrotny udział w finale Folkowy Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona i kilkadziesiąt innych). W 2017 roku Chwila Nieuwagi została wytypowana do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym Czech Music Crossroads w Ostravie.

15.11 / piątek / godz. 19.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / audytorium

wstęp 15 zł, 10 zł (ulgowy)/ KUP BILET

Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 1 Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 2

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku 3

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami