Konferencja / Biblioteki muzealne dziś i jutro

Dorośli i młodzież

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, Biblioteka i czytelnia

W dniu 4 czerwca 2019 bibliotekarze muzealni wezmą udział w zamkniętej konferencji „Biblioteki muzealne dziś i jutro” organizowanej w Muzeum Śląskim w ramach obchodów 90-lecia utworzenia tej instytucji.

Celem konferencji jest stworzenie forum do dyskusji na temat współczesnego miejsca bibliotek muzealnych w strukturze macierzystej jednostki, ich roli w promowaniu czytelnictwa i upowszechniania nauki oraz znaczenia w budowaniu wizerunku muzeum jako wszechstronnej instytucji kultury.

Będzie to czas i miejsce na próbę wypracowania wspólnego stanowiska wskazującego kierunek, w którym powinny iść biblioteki muzealne we współczesnym świecie, a zaproszeni do udziału w konferencji prelegenci spoza Górnego Śląska oraz Zagłębia pomogą spojrzeć na temat z większej perspektywy. To również okazja do nawiązania współpracy pomiędzy bibliotekami muzealnymi w regionie, podzielenia się informacjami o posiadanych zbiorach i cennych kolekcjach. Nieodpłatna konferencja będzie miała charakter zamknięty, skierowana jest do bibliotekarzy i pracowników bibliotek muzealnych z regionu Górnego Śląska i Zagłębia. Gośćmi konferencji będą również bibliotekarze z Muzeum Warszawy.

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami