Kraju mój… Wątki patriotyczne w twórczości artystów nieprofesjonalnych / Oprowadzanie kuratorskie

Data wydarzenia:

09.11.2019 14:00 - 15:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po Galerii plastyki nieprofesjonalnej. Temat oprowadzania: Kraju mój… Wątki patriotyczne w twórczości artystów nieprofesjonalnych.

Umiłowanie ojczyzny, tej Wielkiej oraz tej Małej, najbliższej to również motyw w twórczości wielu artystów nieprofesjonalnych: poczynając od obrazów Ewalda Gawlika ukazujących malowniczość Giszowca, poprzez  linoryty Jana Nowaka odnoszące się do historii i współczesności Śląska, czy wreszcie monumentalne przedstawienia Bronisława Krawczuka komentujące dążenia wolnościowe Polaków. Watki patriotyczne występują również obrazach innych malarzy, których prace prezentowane są na wystawie stałej plastyki nieprofesjonalnej w Muzeum Śląskim, stanowiąc ciekawy przyczynek do omówienia i dyskusji.

Prowadzenie: Sonia Wilk

9.11.2019 / sobota / godz. 14.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / spotkanie przy kasach

Wstęp 7 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami