Living Space Theatre. 43 przypadki szczęścia. Spektakl teatru tańca

Dorośli i młodzież

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Spektakl inspirowany jest historycznym wydarzeniem w szybie Zimnola kopalni „Polska” na terenie Świętochłowic, gdzie pod koniec XIX wieku 43 górników zostało „odciętych od świata” przez zawalenie stropu kopalni. Po 8 dniach pod ziemią górnicy zostali uratowani, a fakt, że wszyscy przeżyli uważa się za cud. „43 przypadki szczęścia” to spektakl teatru tańca zrealizowany przez Living Space Theatre. Czwórka aktorów tancerzy przedstawia sytuacje z przeszłości w sposób metaforyczny. Poruszane są zarówno tematy tragiczne, związane z zawaleniem się kopalni jak i radosne, wynikające ze szczęśliwie zakończonej akcji ratunkowej. Zdarzenia spod ziemi wyciągnięte są na jej powierzchnie, odwrócona perspektywa przynosi inny sposób patrzenia na wydarzenie.

Produkcja: Living Space Theatre

Choreografia: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska

Występują: Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak, Jakub Kruczek/Andrzej Michalski

Czas trwania: 60 minut