MIASTO – MYŚLI – MOŻLIWOŚCI / Spotkanie z Osamu Okamura z reSITE Festival

Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, Audytorium

Miasto – Myśli – Możliwości” to cykl spotkań pokazujący, że inna polityka miejska jest możliwa. Organizowany jest w Katowicach – mieście postindustrialnym, stolicy największej aglomeracji w Polsce, która w obliczu zaniku tradycyjnego przemysłu hutniczego i wydobywczego poszukuje nowych impulsów rozwojowych. Czy scenariusz miasta usług i przemysłów kreatywnych jest jedyną drogą? Czego w takiej wizji brakuje? Czy wymaga ona korekt, uzupełnień, a może wręcz zasadniczej rewizji lub odrzucenia?

prowadzenie: Paweł Jaworski

Osamu Okamura jest architektem i dyrektorem programowym międzynarodowego festiwalu i konferencji reSITE poświęconej tematyce miejskiej, korespondentem A10 Coop i wykładowcą w ARCHIP / Architectural Institute w Pradze. Wykładał na uniwersytetach i instytutach na całym świecie i był oficjalnym nominującym do Nagrody Miesa van der Rohe – dla Republiki Czeskiej. Jest członkiem Komisji Urbanistyki, Architektury i Przestrzeni Publicznej w Pradze. Od 2005 do 2012 roku Osamu był redaktorem naczelnym magazynu o architekturze ERA21. Ukończył Wydział Architektury CTU w Pradze i Akademię Sztuk Pięknych w Pradze.

13.12.2019 / piątek/ godz. 18.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / audytorium

wstęp 1 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim