Muzeum z każdej strony. Średniowieczne obrazy

Data wydarzenia:

27.01.2018 12:00 - 13:30

Kategoria:

Rodzaj:

Odbiorcy:
Rodziny i dzieci

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Odwiedzając Galerię Sztuki Sakralnej zobaczymy, jak w epoce Średniowiecza malowano obrazy, jakich materiałów używano i jaka była ich tematyka. Następnie dzieci namalują obraz w technice, którą posługiwali się artyści średniowieczni. Tematyka inspirowana będzie legendą.

Podczas tegorocznych spotkań z cyklu „Muzeum z każdej strony” uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami malarskimi. Warsztat malarski poprzedzony będzie wizytą w galeriach Muzeum Śląskiego, gdzie zobaczymy jak tworzyli mistrzowie. Zestawienie różnych technik malarskich, takich, jak: akryle, akwarele, tempery, pastele, połączone będzie z informacjami dotyczącymi różnych gatunków malarskich: portretu, martwej natury, pejzażu, sceny rodzajowej. Pozwoli to uzyskać podstawowe wiadomości związane z tworzeniem obrazu. Każde spotkanie będzie spotkaniem z inną techniką i innym gatunkiem malarskim. Na uczestników będzie czekał profesjonalnie przygotowany warsztat pracy.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat.

27.01.2018 / godz. 12.00

wstęp 7 zł (opiekunowie wstęp wolny) / KUP BILET

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami