Nieoczywistość impresjonizmu. O malarstwie światła w XIX i XX stuleciu / Oprowadzanie kuratorskie po Galerii sztuki polskiej 1800-1945

Data wydarzenia:

27.07.2019 14:00 - 15:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po Galerii sztuki polskiej 1800-1945. Temat oprowadzania: Nieoczywistość impresjonizmu.

Wielka popularność obrazów Édouarda Maneta, Claude’a Moneta i Auguste’a Renoira okraszona jest dyskusjami krytyków i historyków sztuki zarówno o impresjonizmie, jak i o statusie sztuki nowoczesnej w ogóle. Wciąż intrygujące wydają się podobieństwa i różnice między dorobkiem artystów francuskich, a twórców z Ameryki, Australii czy Europy Środkowej i Wschodniej. Spotkaniu będzie zatem przyświecać refleksja nad istotą i przemianami tego kierunku w czasie i przestrzeni kulturowej. Prezentowane w naszej galerii płótna Władysława Podkowińskiego, Józefa Pankiewicza, Leona Wyczółkowskiego i Zbysława Marka Maciejewskiego stanowią znakomity pretekst do poruszenia tych spraw raz jeszcze.

27.07 / sobota / godz. 14.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / spotkanie przy kasach

wstęp 7 zł / KUP BILET

prowadzenie: dr Michał Burdziński

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim