Niezrozumiani, odrzuceni, mierzący się z tożsamością – polscy outsiderzy / oprowadzanie w j. angielskim

Data wydarzenia:

26.10.2019 16:00 - 17:30

Rodzaj:
Oprowadzanie tematyczne

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Zapraszamy na oprowadzanie tematyczne w języku angielskim zatytułowane: „Misunderstood, rejected, struggling with identity – Polish outsiders” / „Niezrozumiani, odrzuceni, mierzący się z tożsamością – polscy outsiderzy”.

Niezrozumiani, odrzuceni, mierzący się z tożsamością – to tytuł oprowadzania w Galerii Sztuki Polskiej 1800–1945 i w Galerii Sztuki Polskiej po 1945 roku, podczas którego skupimy się na losach artystów, ich dziełach oraz szerzej – tematach związanych z wykluczeniem społecznym oraz poszukiwaniem tożsamości w perspektywie osobistej i zbiorowej. Podejmiemy próbę zrozumienia twórców, takich jak Jacek Malczewski, Aleksander Gierymski, Andrzej Wróblewski i Natalia LL, przede wszystkim jako ludzi, którzy zmagali się z wieloma przeciwnościami.

Prowadzenie: Paulina Wytrych, stażystka, studentka University College of Northern Denmark w Hjørring.

26.10.2019 / sobota / godz. 16.00

30.11.2019 / sobota / godz 16:00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / spotkanie przy kasach

wstęp: 7 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim.

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami