Oprowadzanie kuratorskie // „100xTeArt. Wolność Józefa Szajny”

Data wydarzenia:

07.10.2022 17:30 - 18:30

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Józefa Szajny Muzeum Śląskie przygotowało retrospektywną wystawę pt. „100 × TeArt. Wolność Józefa Szajny”. Tytułowe słowo pochodzi ze zbitki znaczeń: sztuka i teatr. Na ekspozycji zgromadzono 100 prac, oddając głos artyście, przedstawiając jego dzieła (projekty scenografii, obrazy, instalacje) i obszernie cytując wypowiedzi. Dla Józefa Szajny pierwotną wartością była wolność, którą dawała mu niczym nieograniczona kreacja. Tworzony przez niego autorski teatr organiczny był trudny w odbiorze, niepokojący, drażniący widza, manifestujący przez formę najważniejsze przesłanie.
Z uwagi na tematykę wystawy oraz prezentowane treści rekomendujemy zwiedzanie dla osób dorosłych lub pod opieką dorosłych.

Oprowadzanie poprowadzi kuratorka wystawy: Jolanta Niedoba

07.10. / piątek / godz.17.30 // KUP BILET