Oprowadzanie kuratorskie po Galerii sztuki polskiej po 1945 / Władysław Hasior, Tadeusz Kantor, Zbigniew Libera, Natalia LL, Lech Majewski

Data wydarzenia:

16.03.2019 14:00 - 15:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Serdecznie zapraszamy na cykl oprowadzań po stałych ekspozycjach Muzeum Śląskiego. Co sobotę o godz. 14.00 w tajemnice jednej z sześciu wystaw wprowadzać będą Was nasi kuratorzy.

Galeria sztuki polskiej po 1945 została zaprojektowana z myślą o kontynuacji Galerii sztuki polskiej 1800–1945 i zamiarem zasygnalizowania istotnych zjawisk w dziejach sztuki powojennej. Poszczególne sekwencje ekspozycji, zachowując częściowo układ chronologiczny uwzględniają wiodące kierunki dialogujące z rodzimą tradycją oraz europejską nowoczesnością. Znajdziemy tu dzieła takich artystów jak Alfred Lenica, Zdzisław Stanek, Tadeusz Kantor, Zdzisław Beksiński, Ryszard Winiarski, Jerzy Rosołowicz, Jerzy Kopeć, Natalia LL czy Zbigniew Libera.

Podczas sobotniego oprowadzania zatrzymamy się przy dziełach takich artystów jak: Władysław Hasior, Tadeusz Kantor, Zbigniew Libera, Natalia LL, Lech Majewski.

16.03 / sobota/ godz. 14.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / zbiórka przy kasach

wstęp 7 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo