Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów

Data wydarzenia:

15.12.2018 14:00 - 15:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, piętro -4

Serdecznie zapraszamy na cykl oprowadzań po stałych ekspozycjach Muzeum Śląskiego. Co sobotę o godz. 14.00 w tajemnice jednej z sześciu wystaw wprowadzać będą Was nasi kuratorzy.

Wystawa stała „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” to opowieść o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego 1989 roku. Zwiedzający oglądają ją w miejscu dawnej kopalni Katowice, która przez blisko 200 lat była świadkiem i uczestnikiem historii. Wchodząc do symbolicznej przestrzeni kopalni, podążają szlakiem wytyczonym historią, a tytułowe lux ex Silesia oświetla węzłowe zagadnienia i wydarzenia, które zdeterminowały dzieje Górnego Śląska.

prowadzenie: Paweł Parys

15.12 / sobota/ godz. 14.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / zbiórka przy kasach

wstęp 7 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo