Perspektywa wieku dojrzewania – oprowadzanie w PJM

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, piętro -4

Dostępność:
Polski Język Migowy

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda” w polskim języku migowym.

Wystawa „Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda” zaprezentuje twórczość trojga przedstawicieli pokolenia „zarażonych wojną”: malarza Andrzeja Wróblewskiego (1927–1957), rzeźbiarki Aliny Szapocznikow (1926–1973) i reżysera Andrzeja Wajdy (1926–2016). Łączy ich nie tylko zbliżona data urodzenia i wczesna utrata ojca, ale też podobieństwo doświadczeń związanych z miejscem i czasem dojrzewania: okresem II wojny światowej w okupowanej Polsce. To, czego byli uczestnikami i świadkami, naznaczyło w sposób bardzo szczególny zarówno ich życie, jak i twórczość.

Prowadzenie: Michał Justycki

15.09 (zmieniony termin) / sobota / godz. 12.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / poziom -4, przestrzeń wystaw czasowych

wstęp 1 zł / bilety do kupienia w kasach przed wydarzeniem

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo