Podziel się niesamowitymi historiami! / dzień 1

Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, piętro -2

Trzymasz w szafie sztruksową spódnicę, którą uszyła dla ciebie matka z materiałów kupionych w Pewexie? Masz brytyjską papierośnicę, którą twój pradziadek zdobył na wojnie lub zabytkową karbidówkę, którą posługiwał się w kopalni? Przekazywany od pokoleń pierścionek zaręczynowy?

Zapraszamy do podzielenia się z nami niesamowitymi historiami związanymi z przedmiotami, które są w waszych rodzinach od pokoleń lub od niedawna, ale zdążyły już obrosnąć legendą. Szukamy niezwykłych opowieści oraz intymnych anegdot – tajemniczych, śmiesznych lub dramatycznych – które wiążą się nierozerwalnie z ważnymi dla was przedmiotami. Historie te zostaną wykorzystane w projekcie specjalnym, przygotowywanym z okazji jubileuszu 90-lecia Muzeum Śląskiego, który będzie obchodzony w przyszłym roku. Mamy zatem nadzieję, że o wybranych historiach usłyszy cały świat.

Propozycje można także przedstawić osobiście w sobotę, 10 listopada, w godz. 13.00-18.00 oraz w niedzielę, 11 listopada, w godz. 11.00-14.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach w foyer na poziomie -2 (przed kasami).

Propozycje historii i przedmiotów można składać także drogą elektroniczną, przesyłając co najmniej jedno zdjęcie i krótki opis przedmiotu i historii z nim związanej na adres: naszehistorie@muzeumslaskie.pl. Zgłoszenie powinno również zawierać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (imię, nazwisko, numer telefonu). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 listopada 2018 r.

10.11 / sobota / godz. 13.00-18.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / foyer na poziomie -2 (przed kasami)

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

UWAGA! W sobotę 10 listopada odwiedzający Muzeum Śląskie muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w związku z planowanym na ten dzień w Katowicach biegiem „Wolność na 5”. Więcej informacji TUTAJ.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo