Rajza po Muzeum, czyli wystawy stałe w pigułce

Data wydarzenia:

27.09.2020 16:00 - 17:30

Rodzaj:
Oprowadzanie tematyczne

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Jakie kwiaty lubił najbardziej Stanisław Wyspiański? Czym zajmowali się członkowie grupy Gwarek 58? Który kierunek w sztuce kierował się snami? Kim był „śląski Steve Jobs”? I jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie? O tym i nie tylko dowiecie się podczas Rajzy, czyli spaceru z przewodnikiem po wystawach stałych Muzeum Śląskiego.

W trakcie zwiedzania poznamy najważniejsze dzieła ze zbiorów Muzeum Śląskiego. Przedstawimy Państwu kolekcję sztuki polskiej od 1800 roku do czasów współczesnych, kolekcję sztuki nieprofesjonalnej i śląskiej sztuki sakralnej, a także wystawę poświęconą historii Górnego Śląska oraz jedyną w Polsce kolekcję scenografii teatralnej.

Średni czas zwiedzania: około 90 minut + czas na indywidualne zwiedzanie wystaw.

27.09. / niedziela / godz. 16.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1

wstęp:  21 zł / 7 zł / KUP BILET

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim