Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane. Spektakl

Data wydarzenia:

08.10.2017 16:00 - 17:00

Rodzaj:
Pokazy i premiery

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, stolarnia

• UWAGA! Brak wolnych miejsc!

Spektakl inspirowany bajką „Babcia robi na drutach” Uriego Orleva to pokaz efektów warsztatów twórczych, które odbywały się w lipcu i wrześniu bieżącego roku w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, oddziale Muzeum w Gliwicach.

Dzieci z Gliwic wraz z grupą artystów przygotowały adaptację bajki o babci i jej wełnianym świecie. Cykl kilkudziesięciu warsztatów z różnych dziedzin sztuki – teatru, filmu, muzyki i plastyki zaowocował barwną inscenizacją zaimprowizowaną i kreatywnie zrealizowaną przez uczestników. Na uwagę zasługuje fakt, że udział biorą w nim także prawdziwe babcie wyłonione w castingu.

Twórca literackiego pierwowzoru Uri Orlev to najważniejszy obecnie w Izraelu  autor książek dla dzieci. Przedsięwzięcie to jest pierwszą w Polsce próbą wystawienia tego tekstu na scenie teatralnej. Inscenizacja stworzona przez dzieci dla dzieci i dorosłych niesie w sobie uniwersalny przekaz o szacunku i miłości, wartościach, które przekraczają granice kulturowe i obalają istniejące stereotypy. Premiera miała miejsce w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

8.10.2017 / niedziela / godz. 16.00

Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1, scena w stolarni

wstęp wolny / rezerwacje: 32 213 08 89 / UWAGA! Brak wolnych miejsc!

Więcej informacji: www.muzeum.gliwice.pl

Organizator projektu: Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, oddział Muzeum w Gliwicach
Partnerzy: Teatr Miejski w Gliwicach,  Muzeum Śląskie, Stowarzyszenie GTW
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego