Stopnie nachylenia. Michał Łuczak / Oprowadzanie kuratorskie i spotkanie z artystami

Data wydarzenia:

23.10.2019 18:00 - 19:00

Rodzaj:
Spotkania i dyskusje, Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Zapraszamy na finisażowe spotkanie z Joanną Rzepką-Dziedzic – kuratorką i Michałem Łuczakiem – autorem instalacji „Stopnie nachylenia” funkcjonującej w przestrzeni Muzeum Śląskiego. W trakcie spotkania odbędzie się oprowadzanie kuratorskie.

Projekt Michała Łuczaka, realizowany we współpracy z Szymonem Szewczykiem i Joanną Rzepką-Dziedzic, nawiązuje do tradycji wydobycia węgla na Śląsku i do samej architektury Muzeum Śląskiego.

Węgiel zbudował Górny Śląsk, ale też nieustannie naznacza jego krajobraz, również ten miejski. Podziemna eksploatacja ma widoczny i wyraźny wpływ na architekturę. Z drugiej strony wraz z zamykanymi kopalniami zmienia się ich otoczenie, dzielnice przyzakładowe podupadają. Proces tych zmian trwa i będzie trwał nawet po zamknięciu ostatniej kopalni, bo ziemia będzie jeszcze przez lata reagować na nasze w niej działania. Miasta Górnego Śląska pełne są kamienic, których już prawie nie ma i domów tak pochylonych, że żyć i pracować w nich mogą tylko ludzie, którzy stopniowo „krzywili się” razem z nimi.

23.10 / środa / godz. 18.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / spotkanie przy kasach

wstęp 7 zł / bilety do nabycia przed wydarzeniem lub w systemie online

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim