Świadomość lalki. Oprowadzanie kuratorskie (15.02.2018)

Data wydarzenia:

15.02.2018 18:00 - 19:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, stolarnia, Centrum Scenografii Polskiej

Wystawa prezentująca prace Jadwigi Mydlarskiej-Kowal została podzielona na dwie przestrzenie, z których jedna pokazuje działania artystki w teatrach lalkowych, druga – jej twórczość związaną z przedstawieniami na deskach teatrów dramatycznych. Ekspozycja dotycząca realizacji lalkowych prezentuje najbardziej znaczące dokonania scenografki w tej dziedzinie, począwszy od jej pierwszych prac we Wrocławskim Teatrze Lalek, aż do nieukończonego przedstawienia Córka Króla Mórz. Rozwój i przemiany, jakim podlegała polska scena lalkowa, pokazane zostały na wystawie poprzez transformacje zaprojektowanych przez Jadwigę Mydlarską-Kowal lalek.

Prowadzenie: Sylwia Ryś

15.02.2018 / czwartek / godz. 18.00

Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1 / spotkanie przy kasach

wstęp 7 zł / KUP BILET

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo