Sztuka czytania. Szkło – ikona polskiego designu?

Data wydarzenia:

26.02.2019 18:00 - 19:30

Kategoria:

Rodzaj:
Spotkania i dyskusje

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, Biblioteka i czytelnia

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Sztuka czytania – „Szkło – ikona polskiego designu?”.

Podczas spotkania odbędzie się dyskusja wokół albumu „Kolekcja szkła użytkowego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Szkło zagłębiowskie i prasowane” wydanego przez Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Gospodarze wydarzenia: Dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast oraz Dyrektor Pałacu Schoena Paweł Dusza

Moderator: redaktor Ewa Niewiadomska

Goście spotkania: Ewa Chmielewska, prof. Małgorzata Dajewska, Ewa Gołębiowska, Bogdan Kosak

Katalog wydany przez Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu, współorganizatora spotkania, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i zapotrzebowaniu na wiedzę o szkle użytkowym, zwłaszcza prasowanym, ze strony coraz liczniejszej rzeszy kolekcjonerów, antykwariuszy i miłośników tego tworzywa, którzy poszukują szczegółów i możliwości identyfikacji posiadanych w swoich kolekcjach szklanych przedmiotów. Wydany jest w formie bogato ilustrowanego albumu zawierającego zdjęcia, opisy eksponatów pochodzących z polskich hut, technikę ich wykonania czy informacje historyczne o wytwórcach i noty biograficzne designerów. To pierwsza tego typu publikacja kompleksowo opisująca zbiory szkła z sosnowieckiego muzeum.

26.02 / wtorek / godz. 18.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / czytelnia Biblioteki, poziom -2

wstęp wolny

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami