Sztuka rozumienia sztuki. Oprowadzanie po Galerii sztuki polskiej po 1945 roku (1)

Data wydarzenia:

27.09.2017 17:00 - 19:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, piętro -2

Ile jest warte arcydzieło? Dlaczego powstają takie prace jak „Biały obraz na białym tle”? Czy rzeczywiście za sztuką współczesną trudno nadążyć?

W granym w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego spektaklu „Sztuka” dzieło sztuki współczesnej staje się pretekstem do dyskusji, a nawet sporów. Twórczość współczesnych artystów obrosła szeregiem stereotypów, a wielu odbiorców uważa ją za trudną do zrozumienia. „Sztuka rozumienia sztuki” to autorskie oprowadzania po Galerii sztuki polskiej po 1945 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach, prowadzone przez edukatorów i kuratorów Muzeum. W trakcie oprowadzania poznamy najważniejsze i najciekawsze dzieła w zbiorach Muzeum oraz zastanowimy się nad tym jak je interpretować. Zapraszamy na podwójne spotkanie ze sztuką – w Teatrze i w Muzeum.

Prowadzenie: Agata Stronciwilk

27.09.2017 /  środa / godz. 17.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego

wstęp: 1 zł (osoby, które okażą bilet ze spektaklu „Sztuka” Teatru Śląskiego – do zakupu tylko w kasach) / 7 zł (pozostałe osoby) / kup bilet