Tajemnice pszczelego ula / warsztaty dla rodzin z dziećmi

Data wydarzenia:

08.09.2019 12:30 - 14:00

Rodzaj:

Odbiorcy:
Rodziny i dzieci

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów edukacji ekologicznej dla rodzin z dziećmi od 5. roku życia odbywających się na terenie Muzeum Śląskiego pn. „Tajemnice pszczelego ula”.

Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, uczestnicy biorą udział w typowych pracach pszczelarskich z udziałem żywych owadów. W trakcie warsztatów omówimy w skrócie proces zapylania roślin, zasady bezpieczeństwa, sprzęt pszczelarski, otworzymy ule, poszukamy, gdzie są: nakrop, miód, poszyty miód, pyłek, pierzga oraz jaja, larwy (czerw otwarty), poczwarki (czerw zamknięty), trutnie, robotnice i matki. Skosztujemy też miodu. Będzie można porozmawiać o pszczelarstwie miejskim, biologii rodziny pszczelej, znaczeniu pszczelich produktów.

Przed warsztatami prosimy o wypełnienie oświadczeń dostępnych na dole strony.

8.09 / niedziela / godz. 12.30

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / spotkanie przy kasie w holu centralnym

Wstęp 12 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim

Dodatkowe informacje:

• niezbędne oświadczenia należy pobrać ze strony muzeum, wypełnić i oddać w kasie w Holu Centralnym na 10 minut przed warsztatami;
  • uczestnicy bez wypełnionych oświadczeń, a w wypadku osób niepełnoletnich oświadczeń i zgód rodziców nie będą mogli uczestniczyć w warsztatach;
  • prosimy o przyniesienie bluz z długim rękawem i długich spodni. Ze strony organizatora zapewniamy kapelusze i ewentualnie bluzy pszczelarskie dla zapominalskich.
  • UWAGA! Osoby bez wypełnionych oświadczeń o uczuleniu (w wypadku osób niepełnoletnich oświadczeń i zgód rodziców) nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach.

Dokumenty do pobrania:

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami i promocjami