Theatrum Mundi. Romeo i Julia na scenie Teatru Elżbietańskiego / oprowadzanie kuratorskie po Laboratorium przestrzeni teatralnych

Data wydarzenia:

15.02.2020 14:00 - 15:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości.

Temat oprowadzania: Theatrum Mundi. Romeo i Julia na scenie Teatru Elżbietańskiego

Zapraszamy na spotkanie z przestrzenią teatru elżbietańskiego, reprezentowanego na wystawie m.in. przez makietę Teatru Glob, na którego scenę pisał swoje dramaty Wiliam Szekspir. Teatr elżbietański opierał się na tekście, więc uwaga widza koncentrowała się na aktorze oraz – wobec braku dekoracji – na jego kostiumie, który był wyjątkowo wykwintny i kosztowny. Wszystkie role żeńskie grane były przez młodych mężczyzn, toteż dramatopisarze nie wprowadzali do spektakli zbyt dużo postaci kobiecych. Jak długo trwały przedstawienia, kto mógł je oglądać, ile kosztował bilet i jak publiczność reagowała na to, co działo się na scenie odpowiemy zapoznając się z historyczną konwencją tego teatru i jej współczesnymi interpretacjami.

Prowadzenie: Sylwia Ryś

15.02.2020 / sobota / godz. 14.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 / spotkanie przy kasach

Wstęp 7 zł / KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim