Uroczystość wręczenia Nagród Scenograficznych im. Jerzego Moskala 2017

Dorośli i młodzież

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, Audytorium

Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala jest spotkaniem młodych scenografów i ich mistrzów, a jego celami są wymiana poglądów i dyskusja o współczesnym kształcie polskiej plastyki. Wystawa „Wymiary scenografii” prezentuje prace artystów, którzy zgłosili swój udział w konkursie. Na ekspozycję składają się prace dyplomowe studentów uczelni artystycznych. Stanowią one materiał porównawczy nie tylko dla pedagogów i ich uczniów, ale także dla widzów. Wydarzenie promuje młodych twórców, którzy mają wyjątkową możliwość przedstawienia swoich realizacji w ramach działań Centrum Scenografii Polskiej, jedynego ośrodka tego typu w Polsce.

Od 2012 do 2016 roku konkurs i wystawa były częścią Festiwalu Nowej Scenografii, który od 2018 roku przejmie formułę biennale, przy czym konkurs będzie odbywał się co roku. W 2016 roku jury konkursu powiększyło się o przedstawiciela ZASP – Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji. W tym roku już po raz drugi zostaną wręczone dyplom i nagroda finansowa Sekcji Scenografów ZASP im. Andrzeja Pronaszki dla wyróżniającego się młodego scenografa. Nadesłane prace ocenią Katarzyna Borkowska, Jerzy Murawski, Magdalena Musiał, Lech Raczak oraz Agnieszka Kołodziej-Adamczuk reprezentująca Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Uczestnicy Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2017:

Dyplom – scenografia teatralna
Dobrawa Deczkowska, Małgorzata Dzik, Julita Goździk, Małgorzata Iwaniuk, Marta Kodeniec, Paula Kukla, Aleksandra Starzyńska, Sara Sudoł, Aleksandra Zembrowska

Dyplom – scenografia filmowa
Małgorzata Kluska-Żuber

Licencjat – scenografia teatralna
Piotr Charytoniuk, Kaja Gawrońska, Irmina Kowalke, Natalia Krynicka

Licencjat – scenografia filmowa
Maciej Czuchryta, Anna Józefik, Varvara Kacharava, Klaudia Klimka, Zofia Kochman, Aleksandra Seges, Sandra Stanisławczyk, Oliwia Waligóra, Marta Wieczorek, Weronika Wojtach, Kamila Zabłocka

Varia
Natalia Borys, Martyna Cierpisz, Zofia Jakubowska, Julia Kosmynka, Monika Laskowska, Joanna Maciejewska, Joanna Martyniuk

Scenografia zrealizowana – teatr
Agnieszka Aleksiejczuk, Iwona Bandzerewicz, L’udmila Bubánová, Julita Goździk, Magda Kut, Weronika Szymańska,  Katarzyna Torchała, Zofia Jakubowska, Agnieszka Wielewska

Scenografia zrealizowana – film
Jakub Syrkowski

22.09.2017 / godz. 17.00 / wstęp wolny

Muzeum Śląskie w Strefie Kultury, audytorium

Zdjęcie przedstawia elementy dekoracji ze spektaklu „Versus” (reż. Jędrzej Piaskowski, scen. Weronika Ranke, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu, 2015).

Zmiana w Regulaminie Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2017

W § 1 pkt. 4 Regulaminu Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2017 wprowadzonego zarządzeniem z dnia 09.03.2017 zmieniono redakcję nazwy kategorii Inne na Varia.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo