Usłysz nas w Muzeum Śląskim // koncert plenerowy

Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

18 lipca teren Muzeum Śląskiego wypełnią dzieła napisane przez duchownych – jednak o tematyce świeckiej. Usłyszymy barokowe kompozycje Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz Antonio Vivaldiego. Zabrzmią – oczywiście – Cztery pory roku w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej wraz z solistami – Agnieszką Sawicką, Dariuszem Zbochem, Michałem Kowalczykiem i Izabelą Kozak.

Koncert otworzy jedyny znany świecki utwór Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, uważanego za jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego baroku, często nazywanego „polskim Händlem” – Polonez balowy. Tym uroczystym dziełem rozpoczniemy wieczór pełen muzyki obfitującej w kontrasty, barwy, metafory i przepiękne kantyleny. Resztę koncertu wypełnią bowiem słynne Cztery pory roku Antonio Vivaldiego, w których kolejno partie solowe wykonywać będą skrzypkowie filharmonicznych orkiestr. Usłyszymy więc pełną radości Wiosnę w tonacji E-dur, Lato g-moll, uderzające skwarem, ilustrującą wiejską zabawę Jesień F-dur oraz pełną kontrastów Zimę f-moll.

Wystąpią:

• Agnieszka Sawicka – skrzypce
  • Dariusz Zboch – skrzypce
  • Michał Kowalczyk – skrzypce
  • Izabela Kozak – skrzypce
  • Śląska Orkiestra Kameralna

W programie:

• Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Polonez balowy
  • Antonio Vivaldi – Cztery pory roku 8 nr 1–4

18.07 / sobota / godz. 19.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / plac Fajrant (za budynkiem Łaźni głównej)

wstęp 5 zł // KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim