Usłysz nas w Muzeum Śląskim // koncert plenerowy

Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Usłysz nas w Muzeum Śląskim to wspólny projekt  Muzeum Śląskiego i Filharmonii Śląskiem.

Muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej zabiorą nas w rozmaite zakamarki muzycznego świata. Jako pierwszy wystąpi duet harfistki Agnieszki Kaczmarek-Bialic oraz oboisty Adama Stachuli. W ich wykonaniu usłyszymy program dzieł Claude’a Debussy’ego, Camille’a Saint-Saënsa, Witolda Lutosławskiego oraz samej Agnieszki Kaczmarek-Bialic. Drugim z zespołów będzie kwartet puzonowy w składzie: Grzegorz Kurowski, Mateusz Konopka, Marek Przegendza i Piotr Misiak. W wykonaniu kwartetu usłyszymy aranżacje niezwykle zróżnicowane, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Zabrzmią kompozycje Jerry’ego Bocka, Irvina L. Wagnera i wielu innych.

Wystąpią:

• Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa
  • Adam Stachula – obój
  • Kwartet puzonowy Filharmonii Śląskiej
    • Grzegorz Kurowski
    • Mateusz Konopka
    • Marek Przegendza
    • Piotr Misiak

W programie:

• utwory Claude’a Debussy’ego, Camille’a Saint-Saëns, Witolda Lutosławskiego, Jerry’ego Bocka, Irvina L. Wagnera i innych

8.08 / sobota / godz. 19.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / plac Fajrant (za budynkiem Łaźni głównej)

wstęp 5 zł // KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim