Usłysz nas w Muzeum Śląskim // koncert plenerowy

Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej wpisuje się w obchody 100. rocznicy II Powstania Śląskiego. Uczczone zostanie wyborem dzieł kompozytorów polskich, w tym – śląskich. Usłyszymy dwa koncerty fortepianowe – Fryderyka Chopina oraz Henryka Mikołaja Góreckiego, w których solo zaprezentuje się niezwykły pianista młodego pokolenia, Mateusz Tomica, laureat wielu konkursów, zdobywca I nagród m.in. na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Grand Prize Virtuoso w Londynie, a ostatnio jeden z uczestników zakwalifikowanych do eliminacji do XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Zabrzmi także Czas Adama Wesołowskiego, który był współtworzony przez internautów w ramach projektu #zostańwdomu i twórz.

Jako pierwszy zabrzmi I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina. Drugim punktem programu będzie III część Suity In Memoriam Krzysztof Penderecki, komponowanej przy współudziale internautów w ramach projektu Filharmonii Śląskiej i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego #zostańwdomu i twórz. Czas na orkiestrę smyczkową Adama Wesołowskiego, współtworzony przez Melomanów, ilustruje społeczeństwo i ich zmienne rytmy.
Ostatnią kompozycją, jaką usłyszymy tego wieczoru będzie Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego.

Wystąpią:

• Mateusz Tomica – fortepian
  • Śląska Orkiestra Kameralna

W programie:

• Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
  • Adam Wesołowski – Czas na orkiestrę smyczkową
  • Henryk Mikołaj Górecki – Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op. 40

22.08 / sobota / godz. 19.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / plac Fajrant (za budynkiem Łaźni głównej)

wstęp 5 zł // KUP BILET (Brak wolnych miejsc!)

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim