Usłysz nas w Muzeum Śląskim // koncert plenerowy

Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice

Muzeum Śląskie wraz z Filharmonią Śląską łączą siły, by wspólnie zapewnić publiczności niezapomniane wakacyjne sobotnie wieczory.

Koncerty plenerowe zainauguruje Chór Filharmonii Śląskiej, który wykona kompozycje odnoszące się do tematyki lasu, śpiewu ptaków oraz przyrody o zmierzchu. Będzie to swego rodzaju preludium zapowiadające przyszły sezon artystyczny Filharmonii, który będzie się skupiać wokół tematyki ekologii, a jego hasłem przewodnim będzie „Usłysz nas – naturalnie”. Wśród wykonywanych utworów znajdą się dzieła Johannesa Brahmsa, czy Piotra Czajkowskiego. Podczas koncertów, którym zarówno miejsce, jak i wykonawcy nadają szczególnie związany z naszym regionem kontekst, nie może zabraknąć także kompozycji Henryka Mikołaja Góreckiego – Patrona Filharmonii Śląskiej.

Dziełem, które ukoronuje rozpoczęcie projektu „Usłysz nas w Muzeum Śląskim” będzie Symfonia C-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta, zwana Jowiszową. Jest to ostatnia symfonia, jaką napisał Mozart. Jej przydomek czerpie z „męskiego” charakteru kompozycji pełnej wzniosłości, zdecydowania i siły, które najwyraźniejsze są w czwartej, finałowej części.

Wystąpią:

• Jarosław Wolanin – dyrygent
  • Adam Wesołowski – dyrygent
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

W programie:

• Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia C-dur KV 551 Jowiszowa

oraz utwory chóralne Henryka Mikołaja Góreckiego, Johannesa Brahmsa, Piotra Czajkowskiego i innych

04.07 / sobota / godz. 19.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / plac Fajrant (za budynkiem Łaźni głównej)

wstęp 5 zł // KUP BILET

Podana godzina zakończenia sugeruje przybliżony czas trwania wydarzenia.

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Przydatne informacje: Parkingi w Muzeum Śląskim