Zaczęło się od ziarna. Oprowadzanie kuratorskie (9.12.2017)

Data wydarzenia:

09.12.2017 17:00 - 18:00

Rodzaj:
Oprowadzanie kuratorskie

Odbiorcy:
Dorośli i młodzież, Rodziny i dzieci, Seniorzy

Adres:
Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, łaźnia główna

Bohaterami ekspozycji „Zaczęło się od ziarna… Historia roślin uprawnych” uczyniliśmy rośliny uprawne i użytkowe, które nie tylko zmieniały oblicze świata – jak kauczukowiec, dzięki któremu rozwinął się przemysł motoryzacyjny, czy trzcina cukrowa napędzająca handel w czasach kolonizacji – lecz przede wszystkim zapewniały całym społecznościom pokarm i materiały do produkcji odzieży. To także opowieści o roślinach zajmujących wyjątkowe miejsce w historii świata: herbacie, która doprowadziła do wielu konfliktów i wojen czy ziemniaku, który – przywieziony z Ameryki – uratował mieszkańców Europy przed głodem.

>>Więcej o wystawie

Prowadzenie: Agata Sady

9.12.2017 / sobota / godz. 17.00

Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1 / łaźnia główna

wstęp 7 zł / KUP BILET

Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami korzystania z usług Muzeum Śląskiego.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo