Konferencja prasowa 10. Triennale Grafiki Polskiej

Data wydarzenia:

25.10.2018 11:00 - 12:00

Zapraszamy przedstawicieli mediów na otwarcie nowej wystawy 10. Triennale Grafiki Polskiej w Muzeum Śląskim.

Konferencja prasowa odbędzie się w czwartek, 25 października, o godz. 11.00 w foyer na poziomie -4. Wernisaż odbędzie się w piątek, 26 października, o godz. 18.00 w audytorium Muzeum Śląskiego na poziomie -4. Wystawę będzie można oglądać do 27 stycznia 2019 roku.

Triennale Grafiki Polskiej jest prestiżowym przeglądem polskiej grafiki współczesnej, ukazującym dokonania artystów tworzących w medium graficznym – począwszy od odbitek stworzonych za pomocą klasycznych technik warsztatowych, takich jak litografia czy miedzioryt, poprzez serigrafię i druk cyfrowy, aż po animacje i formy przestrzenne. Celem TGP jest wyłonienie najbardziej interesujących dzieł w tej dziedzinie sztuki na tle aktualnych tendencji artystycznych. Od 2015 roku organizatorem Triennale Grafiki Polskiej jest katowicka Akademia Sztuk Pięknych we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach.

Kurator: Grzegorz Hańderek

Kontakt dla mediów: p.dos@muzeumslaskie.pl

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo