Konferencja prasowa dotycząca programu Muzeum Śląskiego przygotowanego na Konferencję ONZ w sprawie zmian klimatu

Data wydarzenia:

30.11.2018 11:00 - 12:00

Zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą programu Muzeum Śląskiego przygotowanego na odbywającą się w Katowicach Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP24.

Konferencja prasowa odbędzie się siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach, w foyer na poziomie -2 (przed kasami), w piątek, 30 listopada 2018 r., o godz. 11.00.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wydarzenia specjalne oraz wystawy przygotowane na czas trwania COP24, m.in. instalacja „Porozmawiajmy o śmieciach”, wystawa World Press Photo, miniwystawa „Ciemna strona węgla”, spotkanie „Creative people facing global challenges”. Jednym z tematów konferencji prasowej będzie również otrzymanie przez Muzeum Śląskie międzynarodowego certyfikatu ekologicznego Green Key. Muzeum Śląskie jest pierwszym muzeum w Polsce, któremu przyznano ten certyfikat.

W piątek o godz. 13.00 – o ile pozwolą na to warunki pogodowe – będzie ostatnia przed szczytem klimatycznym szansa na wjazd na znajdującą się na terenie Muzeum Śląskiego wieżę szybu Warszawa II i sfotografowanie bądź sfilmowanie terenu Muzeum i Strefy Kultury.

Prosimy o mailowe potwierdzenie udziału w konferencji i chęci wjazdu na wieżę widokową. Kontakt dla mediów: p.dos@muzeumslaskie.pl

Zachęcamy do skorzystania z podziemnego lub naziemnego parkingu Muzeum Śląskiego w celu dojazdu na spotkanie (wjazd od ul. Dobrowolskiego).

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo