Konferencja prasowa dotycząca projektu „Kolej na muzea”

Data wydarzenia:

04.06.2018 11:00 - 12:00

Akcja „Kolej na muzea” jest kontynuacją projektu „Kolej na Muzeum” zainicjowanego w 2017 roku przez Muzeum Śląskie i spółkę Koleje Śląskie.

Ideą projektu jest skupianie lokalnych społeczności wokół projektów i przedsięwzięć kulturalnych organizowanych przez muzea. Jest to szansa na zmniejszenie dystansu do muzeum przez niwelowanie fizycznych przeszkód i barier, a także na dotarcie do publiczności, która poszukuje nowych sposobów spędzania wolnego czasu.

Celem jest promocja na poziomie wojewódzkim wszystkich muzeów niezależnie od ich wielkości czy tematyki. W ramach powstałej współpracy pasażerowie Kolei Śląskich mogli skorzystać ze zniżkowych biletów na zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Śląskim. W tym roku poszerzyliśmy te działania z myślą o jeszcze lepszej promocji kultury w regionie i włączyły się do akcji inne śląskie instytucje muzealne.

Muzeum Śląskie w Katowicach
ul. T. Dobrowolskiego 1
4.06.2018 / godz. 11.00 / budynek stolarni

Prosimy o potwierdzenie przybycia wysyłając maila na p.swierczek@muzeumslaskie.pl.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo