Konferencja prasowa wystawy „Bliskie, lecz z dalekiego świata”

Data wydarzenia:

28.03.2019 11:00 - 12:00

Zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą nowej wystawy czasowej Muzeum Śląskiego w Katowicach:

Bliskie, lecz z dalekiego świata.

Historia udomowienia ssaków

Konferencja prasowa odbędzie się w czwartek, 28.03.2019 r., o godz. 11.00 w budynku Łaźni Muzeum Śląskiego przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Po konferencji prasowej specjalnie dla dziennikarzy odbędzie się oprowadzanie po wystawie przez kuratorkę dr Renatę Abłamowicz.

Proszę o potwierdzenie przybycia na konferencję do środy 27.03.2019 r.

Tematem wystawy archeologicznej „Bliskie, lecz z dalekiego świata” jest mało znana historia udomowienia ssaków, a było to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. Proces ten rozpoczął się około 40 tys. lat temu, kiedy człowiek podjął pierwsze próby oswojenia wilka – przodka dzisiejszego psa. Dzięki wystawie poznamy więc pochodzenie i dzieje zwierząt, takich jak pies, kot, koń, owca, koza czy krowa. Dowiemy się, kiedy, gdzie i w jaki sposób nastąpiło udomowienie dzikich gatunków, a także poznamy drogi, jakimi, już jako zwierzęta hodowlane, dotarły do Europy oraz na teren dzisiejszej Polski.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 30.03-28.07.2019 r. Wernisaż odbędzie się w piątek, 29.03.2019 r., o godz. 18.00.