Konferencja prasowa wystawy „Męska rzecz”

Data wydarzenia:

26.07.2018 11:00 - 12:30

Zapraszamy przedstawicieli mediów na otwarcie nowej wystawy pt. „Męska rzecz”.

Wystawa „Męska rzecz” podejmie temat roli mężczyzny oraz znaczenia męskości w polskiej kulturze. Pokaże, jak na przestrzeni wieków kształtował się stereotypowy, dominujący, powszechnie akceptowany wizerunek mężczyzny, jak zmieniało się pojęcie męskości i jak dziedzictwo poszczególnych epok kształtowało to stereotypowe postrzeganie w przypadku różnych grup społecznych. Przy pomocy oryginalnych rekwizytów, przedmiotów codziennego użytku, elementów garderoby i innych artefaktów, czyli „męskich rzeczy”, wystawa scharakteryzuje społeczno-kulturowy kontekst kształtowania się takiego wzorca męskości.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji, wysyłając wiadomość na adres a.adamkiewicz@muzeumslaskie.pl