Konferencja prasowa wystawy „Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda”

Data wydarzenia:

21.06.2018 12:30 - 13:30

Zapraszamy przedstawicieli mediów na otwarcie nowej wystawy „Perspektywa wieku dojrzewania. Szapocznikow – Wróblewski – Wajda”.

Wystawa zaprezentuje twórczość trojga przedstawicieli pokolenia „zarażonych wojną”: malarza Andrzeja Wróblewskiego (1927–1957), rzeźbiarki Aliny Szapocznikow (1926–1973) i reżysera Andrzeja Wajdy (1926–2016). Łączy ich nie tylko zbliżona data urodzenia i wczesna utrata ojca, ale też podobieństwo doświadczeń związanych z miejscem i czasem dojrzewania: okresem II wojny światowej w okupowanej Polsce. To, czego byli uczestnikami i świadkami, naznaczyło w sposób bardzo szczególny zarówno ich życie, jak i twórczość. Kuratorką wystawy jest Anda Rottenberg.

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji, wysyłając wiadomość na adres p.swierczek@muzeumslaskie.pl

Istnieje możliwość przeprowadzenia rozmowy z kuratorką w tygodniu poprzedzającym wystawę. W razie zainteresowania spotkaniem, prosimy o kontakt na powyższy adres.