Podsumowanie działalności Muzeum Śląskiego w 2019 roku oraz prezentacja nowych nabytków

Data wydarzenia:

20.12.2019 12:00 - 13:00

Zapraszam na konferencję prasową dotyczącą podsumowania działalności Muzeum Śląskiego w 2019 roku oraz prezentacji pozyskanych w tym czasie nabytków.

Konferencja odbędzie się w piątek, 20 grudnia 2019 r., o godz. 12.00 w przestrzeni Galerii sztuki polskiej 1800-1945 na poziomie -2 w głównym budynku Muzeum Śląskiego przy ul. Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Rok 2019 to dla Muzeum Śląskiego szczególny okres, w którym wspólnie z odwiedzającymi oraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami kultury muzeum świętuje jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji odbyło się wiele wydarzeń, powstał także jubileuszowy spot, emitowany w Internecie i telewizji. A pod koniec roku ukazał się wyjątkowy komiks „Nasze muzeum”.

To także rok rozpoczynający obchody 100-lecia powstań śląskich, w które Muzeum Śląskie również intensywnie się włączyło. Instytucja przeprowadziła ogólnopolską kampanię informacyjną, której towarzyszył spot „Dziękujemy Ślązakom”, ukazujący znaczenie powstań śląskich dla rozwoju Rzeczpospolitej Polskiej. Ostatni akord tej kampanii zaplanowany jest na końcówkę roku. Na terenie Muzeum Śląskiego odbył się także wyjątkowy koncert „Wyrwani życiu”. Muzeum pozyskało również wiele nabytków, z których najcenniejsze zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej. Zorganizowało także cieszące się wielką popularnością wystawy.