Spotkanie dla mediów prezentujące program JazzArt Festival oraz pracę Philipa Paquet’a „The Muse“

Data wydarzenia:

09.03.2018 11:00 - 12:00

Zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie prasowe towarzyszące działaniom tegorocznego JazzArt Festival – najważniejszego wiosennego festiwalu muzycznego w Katowicach.

piątek, 9 marca 2018 r. / godzina 11.00
Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1, sala A

Na koncercie w ramach Before JazzArt w audytorium Muzeum Śląskiego wystąpi znakomity trębacz Tomasz Dąbrowski we wspólnym projekcie z muzykami z Japonii. Jako pierwszy Polak został uhonorowany tytułem Jazzowego Muzyka Roku przyznawanym przez Związek Muzyków Jazzowych na wyspie Fyn. All About Jazz lokuje go wśród piętnastu najważniejszych europejskich muzyków.

Inauguracja współpracy dwóch instytucji zlokalizowanych w samym sercu Katowic (Muzeum Śląskiego oraz instytucji Katowice Miasto Ogrodów) to również prezentacja pracy Philipa Paquet’a – pochodzącego z Belgii, uznanego na całym świecie ilustratora i komiksiarza. Umieszczając w centralnej części swojej pracy inspirowaną secesyjnym malarstwem postać Muzy, Paquet jednocześnie sięga zarówno do współczesnej, jak i zabytkowej architektury Katowic oraz panoramy Śląska z obrazów artystów nieprofesjonalnych. Tę unikatową, wielkoformatową pracę będzie można podziwiać w trakcie spacerów po terenie Muzeum Śląskiego od 10 marca do 6 maja.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod adresem d.piekos@muzeumslaskie.pl.

Unia Europejska Program regionalny EOG GRANTS - logo Norway Grants - logo EEA GRANTS - logo