Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2019

Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2019 1

Muzeum Śląskie w Katowicach, angażując się w rozwój współczesnej sztuki, od 8 lat organizuje wydarzenie kierowane do absolwentów studiów artystycznych. Celem konkursu jest wspieranie artystów rozpoczynających samodzielne działania, a także tych  twórców, którzy dysponując doświadczeniami z innych dziedzin plastyki, podejmują projekty związane ze scenografią. W rywalizacji o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala biorą udział dyplomanci i debiutujący autorzy scenografii, filmów, widowisk i kostiumów, wykorzystujący możliwości multimediów lub technik wzorniczych.

Przebieg konkursu zaplanowany w trzech etapach umożliwi przyznanie głównej nagrody oraz wyróżnienie  najzdolniejszych adeptów scenografii. Jury, oceniające zgłoszenia, wskaże artystów, którzy zostaną zaproszeni do prezentacji swojego dorobku. Finaliści nominowani do nagrody, współpracując z reżyserami i aktorami, stworzą etiudy teatralne.

Idea konkursu ukazuje interdyscyplinarny charakter warsztatu scenograficznego. Konfrontuje wszechstronne umiejętności scenografów z wymaganiami sztuki, która powstaje poprzez współpracę plastyka z reżyserem i aktorami. Proponujemy udział w inspirującym spotkaniu z wybitnymi artystami, dla których wartości wizualne w kreacji scenicznej są podstawą pracy nad realizacją spektakli teatralnych.

Kalendarium konkursu:

• I Etap konkursu

16.09-22.10.2019 – przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń do Konkursu w formie prezentacji na adres: konkurs@muzeumslaskie.pl

4.11.2019 – ogłoszenie na stronie internetowej www.muzeumslaskie.pl listy artystów wyróżnionych i zaproszonych do udziału w Konkursie

UWAGA: Lista wyróżnionych zgłoszeń do Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im . Jerzego Moskala 2019 zostanie ogłoszona 8.11.2019 r.

• II Etap konkursu

21.11.2019 – autoprezentacje 10 artystów wyróżnionych przez Jury Konkursu  w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach i przyznanie 5 nominacji do nagrody

• III Etap konkursu

21-23.11.2019 – udział artystów nominowanych do nagrody w klasie mistrzowskiej w siedzibie Muzeum Śląskiego

23.11.2019 – ocena etiud przygotowanych w ramach klasy mistrzowskiej oraz ogłoszenie werdyktu Konkursu

Wydarzenia towarzyszące:

Dokumenty dla osób chętnych do udziału w konkursie:

____

Lista artystów zaproszonych do udziału w  II etapie Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2019:

1. Antoniewicz Joanna
  2. Chmiel Aleksandra
  3. Grzybowska Wiktoria
  4. Kaszowska Emilia
  5. Leks Katarzyna
  6. Poznańska Zuzanna
  7. Przywara Magdalena
  8. Szymańska Weronika
  9. Zagdański Jan
  10. Żłobińska Dominika

Gratulujemy. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych edycji.